Renata Luczak – polski psycholog – Dialog Praxis

Jestem magistrem psychologii. Absolwentką wydziału Społecznej Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Z wynikiem bardzo dobrym ukończyłam Szkołę Podyplomową zdobywając specjalizację: Psycholog Kryzysu i Interwencji Kryzysowej.

 

Stale podnoszę swoje kompetencje zawodowe, brałam udział w różnych warsztatach, szkoleniach, kursach i konferencjach, między innymi z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR ), Racjonalnej Terapii Zachowań (TZR); Nieinwazyjnej Analizy Osobowości; Doradztwa Zawodowego oraz wykorzystania Testów Psychologicznych w Doradztwie Zawodowym; Neuropsychologii – uzyskując kwalifikacje w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej.

W chwili obecnej kontynuuję naukę w Centrum Psychologii Integralnej w Szczecinie, a jednocześnie, aby przyswoić sobie fachowe nazewnictwo w języku niemieckim uczęszczam do SGD Studiengemeinschaft in Darmstadt kierunek – Psychoterapia.
Prywatnie jestem od 25 lat szczęśliwą mężatką i mamą córki Jessicy-studentki prawa. W wolnym czasie oddaję się lekturze.

Praca terapeutyczna jest dla mnie szczególnym rodzajem spotkania, spotkania z drugim człowiekiem i zaproszeniem do poznania jego  wyjątkowego świata. To odnajdywanie własnej drogi ku szczęściu, odkryciu własnego potencjału i wykorzystaniu go. To możliwość wyrażania swoich uczuć i pragnień w bezpiecznych warunkach i uważnej atmosferze.

 

Bliskie są mi idee podkreślające wartość otwartej, osobistej i partnerskiej relacji, empatycznego zrozumienia osoby, wzajemne zaufanie, nie ocenianie.

 

Jako psycholog oferuję czas, uwagę, życzliwość, bezwarunkową akceptację, empatię i psychologiczne umiejętności.


Pracuję  w nurcie terapii humanistyczno- egzystencjalnej, zgodnie z podejściem integratywnym, łączę metody zaczerpnięte z różnych szkół  psychoterapii, m.in. Gestalt oraz terapii behawioralno-poznawczej. Zgodnie z założeniami tego nurtu terapeuta nie ocenia, nie krytykuje, nie narzuca swojej wizji i nie zakłada jak być powinno.

 

W przypadku wątpliwości odpowiem na wszystkie pytania telefonicznie.


+49 173 234 1085

 

Brechtener Str. 35
44536 Lünen-Brambauer